Wymienniki ciepła w basenach ogrodowych

Baseny są sztucznymi zbiornikami wodnymi, które są przeznaczone do użytkowania przez ludzi. Znajdują ca się w nich woda musi być odpowiednio przygotowana i posiadać odpowiednią temperaturę. Można spotkać różne rodzaje basenów – sportowe, rekreacyjne, otwarte, kryte, dla dzieci itp. Aby woda w basenie miała dostateczną temperaturę musi być podgrzana przez wymienniki ciepła. Działanie wymiennika ciepła odbywa się na zasadzie zaprogramowania na daną temperaturę.

Woda basenowa miesza się z wodą podgrzaną, która wypływa z instalacji CO. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Wymienniki ciepła proponuje się także dla basenów ogrodowych, gdzie możliwości nagrzania naturalnie wody są ograniczone. Oczekiwanie na działanie promieni słonecznych nie zawsze jest skutecznym rozwiązaniem. Temperatura wody jest monitorowana i kontrolowana specjalnym czujnikiem po to, aby nie przekroczyła zalecanej normy. Nie chodzi przecież o to, aby się poparzyć tylko czuć komfort podczas relaksacyjnej kąpieli w basenowym ogrodzie.

Basen jako miejsce relaksacji. Ciepła woda wyzwala odprężenie

Duży basen ogrodowy na stelażu to spora inwestycja. Jednak warto dla wzmożenia komfortu pomyśleć o wymiennikach ciepłą. W razie usterki należy zgłosić się do serwisu. Może to być uszkodzona uszczelka do wymiennika ciepła lub inna sytuacja kryzysowa, która zaburza właściwe zadanie. Rolą serwisu będzie ją odnaleźć i skutecznie naprawić. Dzięki temu zwiększa się wydajność wymienników ciepłą.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *